Ekranai
Birželio mėnesį baigėsi 8 mėnesius trukęs Medijų raštingumo projektas - Dideli Maži ekranai.  Britų tarybos,  VšĮ „Meno avilys“ ir  Ugdymo plėtotės centro  vykdytame   projekte dalyvavo 20 mokinių grupė iš Švenčionių profesinio rengimo centro.
Facebook

Ekranai

Projektas startavo 2022 lapkričio mėnesį ir keliais etapais  vykdomos įvairios veiklos  baigėsi birželio 9 dieną. Projekto pradžioje mokytojai dalyvavo renginio pristatyme (projekto vadovė D. Alėbaitė), susipažino su projekto metodine medžiaga (M. Survilos filmo „Stebuklų laukas” atvejis), klausė rašytojo, medijų dalyko mokytojo P. Šklėriaus paskaitos “Medijų raštingumo mokykloje patirtys ir praktinės užduotys”, dalyvavo  kūrybiniame  seminare „Realybės konstravimas dokumentikoje“.  Kitame etape buvo vedamos integruotas pamokos, iš pasirinktų 6  variantų temų: kinas, reklama, socialiniai tinklai, televizija, kompiuteriniai žaidimai bei multimedijų žurnalistika. Mokiniai kūrybinėse dirbtuvėse, vadovaujami specialistų Mindaugo ir Artūro kūrė filmukus apie savo mokyklą, profesijos pasirinkimą ir laisvalaikį.

Projektą vainikavo įspūdinga mokinių ir mokytojų kelionė į sostinę. Mūsų mokyklos mokiniai kartu su Bezdonių Saulėtekio pagrindinės mokyklos projekto dalyviais turėjo galimybę 3 val. fotografuoti Vilniaus senamiesčio gyvenimą ir aplinką. Mokinius konsultavo ir vertingais patarimais dalijosi jau pažįstami Mindaugas su Artūru ir Kotryna (projekto koordinatorė).  Vėliau padarytos fotografijos buvo atrinktos, surūšiuotos ir įvertintos. Galiausiai, jau grįžus namo, mus pasivijo žinia, kad projekto organizatoriai atspausdino apie 25 fotografijas, kurios bus eksponuojamos parodoje, istorijų namuose, Vilniuje. Nuotraukos ten bus iki vasaros pabaigos, tad jei jūs norėtumėte pamatyti mūsų(savo) darbus iškabintus muziejuje, maloniai kviečiame apsilankyti.

Projekto keliami tikslai buvo įgyvendinti. Ir mokytojai, ir mokiniai  sužinojo ne tik apie medijas, bet ir apie tai,  kaip ugdyti  medijų raštingumo ir komunikacinius gebėjimus,  kritinį mąstymą,  bei kūrybiškumą. Kartu su projekte dalyvavusiais mokiniais darbavosi ir mokytojai: Vilhelmina Dragūnienė (koordinatorė), V. Markevič, I. Pošiūnė, V. Švogžlienė,

Jūs taip pat gali sudominti