Išvyka į Europos profesinio meistriškumo konkursą EuroSkills 2023
Rugsėjo 6-9 dienomis Lietuvos profesinių mokyklų vadovai dalyvavo Euroskills  2023, Europos profesinio meistriškumo konkurse Lenkijoje, Gdanske.
Facebook

Išvyka į Europos profesinio meistriškumo konkursą EuroSkills 2023

Kas dvejus metus vykstančiame „EuroSkills“ konkurse šimtai jaunuolių iš 32 šalių susirenka varžytis dėl galimybės pademonstruoti savo praktinius įgūdžius ir tapti geriausiais savo profesijos atstovais Europoje. Išvykos tikslas – stebėti konkurso eigą, susipažinti su naujausiomis technologijomis, užmegzti ryšius su kolegomis iš Lenkijos, tobulinti  bendrąsias kompetencijas (anglų ir lenkų kalbas). Kartu su kitų mokyklų vadovais vyko ir Švenčionių PRC direktorė Milda Gustienė-Vilniškė. Išvykos dalyviai stebėjo darbą AmberExpo salėje ir lauko palapinėse, aplankė dalyvių iš Lietuvos profesinio mokymo įstaigų darbo vietas; susitiko su Lietuvos komandos, kuri dalyvavo konkurse, atstovais. Lietuvos komandą sudarė 10 įvairių profesijų atstovų: staliai, floristai, siuvėjai, programuotojai, mechatronikai, suvirintojai, automobilių technologijų, grožio terapijos specialistai, kirpėjai, virėjai.

Džiugu, kad Lietuvos komanda pasidabino net trimis medaliais: Mykolas Laurinavičius – aukso medalis ( Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla –automechanikas); Titas Petrauskas – bronzos medalis (Kauno informacinių technologijų mokykla –žiniatinklio programuotojas; Dalius Jutelis –meistriškumo medalis (Techin – suvirintojas).

Lietuvos profesinių mokyklų vadovai taip pat aplankė dvi profesinio mokymo įstaigas Gdanske – Zespol Szkol Kreowania Wizerunku (rengia specialistus grožio sričiai: kirpėjus, siuvėjus, drabužių dizainerius, fotografus) ir Panstwowe Szkoly Budownictwa  im.prof. Mariana Osinskiego (viena seniausių Lenkijoje veikiančių profesinių mokyklų).

Rugsėjo 8 dieną šioje parodoje taip pat lankėsi ir Švenčionių PRC mokytojai, kurie susipažino su konkurso eiga, organizavimu. Mokytojų išvyka organizuota vykdant kvalifikacijos tobulinimo programos ,,Susiekime mokymo turinį su gyvenimo aktualijomis“. Mokytojų pažintis su  Euroskills 2023 padės ugdyti mokinių iniciatyvą ir bendradarbiavimą, tobulinti teorinių žinių, praktinių įgūdžių bei techninių naujovių įsisavinimą, populiarinti profesinį mokymą. Be profesinių, mokytojai taip pat tobulino ir bendrąsias kompetencijas: tobulino bendravimo lenkų ir anglų kalbomis, socialinius, kultūrinius įgūdžius.

Lietuvos profesinių mokyklų vadovų ir mokytojų išvyka į Europos profesinio meistriškumo konkursą Lenkijoje turės įtakos ne tik pačių dalyvių, bet ir jų mokinių asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui.

                                                  Direktoriaus pavaduotojas ugdymui  Romualdas Astrauka

Jūs taip pat gali sudominti
Išvyka į Valstybinę darbo inspekciją
Naujienos

Išvyka į Valstybinę darbo inspekciją

Švenčionių profesinio rengimo centro mokytojos Danutė Ankėnienė, Tatjana  Mialik ir Danutė Kavaliukaitė šių metų spalio 18 d. organizavo išvyką į Valstybinę darbo inspekciją TPR23, V23, PBG23, A23, AKG23, FP23 ir PBG21 grupių mokiniams.

Skaityti daugiau »