,,Erasmus" programos projekto „Aš gyvenu ir mokausi Europoje“ stažuotė Prancūzijoje
Š.m. sausio 29 d. -  vasario 2 d. mes, Švenčionių profesinio rengimo centro 3 mokytojai, vykome į Prancūzijos sostinę  Paryžių dalyvauti „Erasmus+”  programos stažuotėje.
Facebook

,,Erasmus” programos projekto „Aš gyvenu ir mokausi Europoje“ stažuotė Prancūzijoje

Lankėmės keturiose Paryžiaus mokyklose, susipažinome su profesinio mokymo sistema Prancūzijoje, profesinio mokymo naujovėmis, užmezgėme naujas partnerystes.

Pastebėjome, kad Prancūzijos švietimo įstaigose siekiama užtikrinti ugdymo kokybę ir prieinamumą kiekvienam besimokančiajam, puoselėjama tolerancija kitam ir kitokiam.

Ypač akcentuojamas SUP turinčių mokinių pasirengimas savarankiškam gyvenimui, esminių įgūdžių, leidžiančių autonomiškai gyventi visuomenėje, ugdymas. Didelį įspūdį paliko autistų profesinio mokymo organizacija „Turbulences“. Mokykla suteikia asmenims su skirtingomis galimybėmis atrasti save kūrybinėse srityse. Padedami atsidavusių mokytojų, mokiniai ugdo savo talentus meno, komunikacijos, maisto gamybos ir siuvimo srityse. Jų kūrybiškumas pelnė pripažinimą – jie gauna užsakymus iš verslo ir yra žinomi visame Paryžiuje.

Aplankėme Lycée Jacques Monod mokyklą, įsikūrusią Paryžiaus 5-ajame rajone. Mokykla pavadinta žymaus prancūzų biologo Jacques Monod vardu. Mokyklos direktorė surengė išsamų mokyklos pristatymą, ypatingą dėmesį skyrė „Sveikata ir socialinė priežiūra“ programai.

Didelį įspūdį paliko Lycée des Métiers Belliard viešoji profesinė mokykla. Mokykla siūlo įvairias programas, susijusias su svetingumo ir maisto gaminimo pramone: virtuvės, konditerijos ,lankytojų aptarnavimo srityse. Mokykla taip pat turi restoraną, kuris yra atviras visuomenei, ir viešbutį, kuriame studentai gali įgyti praktinės patirties.

Susipažinome su kolegomis iš kitų profesinių mokyklų. Buvo aptartos įvairios problemos, su kuriomis susiduria profesinės mokyklos. Rasti sprendimai ir idėjos bus pritaikyti Lietuvos švietimo sistemoje. Tikimės, kad tai padės tobulinti profesinio ugdymo kokybę ir užtikrinti, kad mokiniai įgytų jiems reikalingų žinių ir įgūdžių

Kelionė į Paryžių neįsivaizduojama be žymiausių jo lankytinų vietų. Džiaugiamės, kad turėjome progą aplankyti Luvro muziejų, pasigrožėti nuostabiais vaizdais nuo Eifelio bokšto, pasivaikščioti Eliziejaus laukais, pajusti Monmartro bohemišką atmosferą, aplankyti baziliką ir kapines, pasinerti į prabangą Versalio rūmuose ir atrasti kitus įspūdingus objektus.

Džiaugiamės, kad Erasmus+ projektas (Nr. 2023-1-LT01-KA122-VET-000114862) suteikia galimybę tobulėti, gilinti anglų kalbos įgūdžius bei ugdyti skaitmeninę ir žaliąją kompetencijas.

Mokytoja Valentina Markevič

Jūs taip pat gali sudominti