Programos ERASMUS+ projekto „Aš gyvenu ir mokausi Europoje“ vizitas Gran Kanarijoje buvo vienas pirmųjų priimančiosios organizacijos Asociacion European Projects GRAN CANARIA veiklų. Delegaciją sudarė 19 narių iš 4 Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Vasario 18 d. įvyko susitikimas su priimančiosios organizacijos atstovais, kurie pristatė savo veiklą, aptarėme programą, pristatėme savo PM įstaigas.
Vasario 19 d. lankėmės sostinės Las Palmas CIFP CRUZ de Piedra profesinėje mokykloje. Mums buvo pristatyta Ispanijos mokymo bei profesinio mokymo sistema, kurią parengė ekonomikos specialybės moksleiviai. 20023 m. parengtas naujas šalies profesinio mokymo modulis, kuris numato mokymąsi pameistrystės forma.
Gran Kanarija neturi organizacijos (mūsų Pramonės ir amatų rūmų) atitikmens, padedančios organizuoti profesinį mokymą, kompetencijų vertinimą ir stiprinančios ryšį su darbdaviais bei socialiniais partneriais. Darbdaviai it PM bendrauja betarpiškai.
Lankėmės mokyklos, turinčios virš 1000 mokinių, mokymo bazėse: grožio (kirpėjos, siuvėjos, manikiūrininkės, masažuotojos, visažistės), automobilių priežiūros (automechanikai ir autokėbulininkai), socialinių medijų kūrėjų praktinio mokymo vietose. Mokymo bazė turtinga, jaučiamas aktyvus socialinių partnerių dalyvavimas jos kūrime.
Vasario 20 d. lankėmės Maspalmas PM IES AMUGA. Ši profesinio mokymo įstaiga rengia elektrikus, mechatronikus, saulės elektrinių aptarnavimo specialistus, saugumo sistemų operatorius. Mokyklą pristatė antrojo kuro mokinys Michaelis. Mokinių skaičius apie 500. Mūsų susitikimuose dalyvavo abiejų mokyklų projektų vadovė, su kuria tarėmės dėl tolimesnio bendradarbiavimo, pirmojo pažintinio vizito Lietuvoje. PM programos, su kuriomis mes buvome supažindinti, yra ir mūsų mokyklose.
Vasario 21 d. lankėmės įmonėje AUTEIDE, turinčioje 15 atstovybių Kanarų salose. Mus priėmė generalinis direktorius, įkūręs šią įmonę 1974 m. Įmonėje dirba apie 200 darbuotojų, aptarnaujančių automobilius (remontas atsarginių dalių prekyba, priežiūra, valymas, diagnostika). Joje darbuojasi ir mokyklų, kuriose lankėmės, absolventai.
Taip pat susipažinome su salos įžymybėmis, savitumais, domėjomės emigracijos problemomis. Įdomu tai, kad emigracijos lygis labai žemas, absolventai laukiami realiose darbo vietose.
Stažuotės metu sužinojau apie aplinkos, klimato ir tvarumo problemas (artimiausiu metu prognozuojamas didelis geriamojo vandens trūkumas), gyventojai stengiasi važinėti mažesnio galingumo automobiliais; apie naujus skaitmeninių technologijų taikymo būdus socialinių medijų srityje. Taip pat patobulinau anglų kalbos žinias (bazinė mano užsienio kalba – vokiečių), organizacinius, valdymo ir vadovavimo įgūdžius.