Svečių iš Lenkijos Centrum Ksztalcenia Zawodowego vizitas Švenčionių profesinio rengimo centre
Saulėtą rudens šeštadienį, spalio 16 d., sulaukėme svečių iš Lenkijos – 11 asmenų delegacijos iš Lenkijos profesinio mokymo įstaigos Centrum Ksztalcenia Zawodowego w Pszczelej Woli. Visi delegacijos nariai atstovavo vienai mokyklai, kurios pagrindinė specializacija — bitininkystės specialistų rengimas Lenkijai ir kitoms kaimyninėms šalims, taip pat yra žirgininkų, gastronomų mokymo programos.
Facebook

Svečių iš Lenkijos Centrum Ksztalcenia Zawodowego vizitas Švenčionių profesinio rengimo centre

Profesinio mokymo įstaigoje mokosi mokiniai iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Kazachstano, o praktiką atlieka Austrijoje, Liuksenburge, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Čekijoje ir Lietuvoje.
Delegacijai vadovavo mokyklos direktorius Marcin Kępowicz, kartu atvyko pavaduotoja Božena Stępen, buvęs direktorius Miroslaw Worobik ir mokytojai.

Svečius iš Lenkijos lydėjo buvęs mūsų mokyklos absolventas Aleksandras Pupkevičius, bičių ūkio MB „Lithuanian bee“ įkūrėjas ir savininkas. Jau dvi vasaras iš eilės 8 mokiniai iš Pszczelej Woli atliko praktiką Aleksandro ūkyje Adutiškyje. Aleksandras baigė Cirkliškio žemės ūkio mokyklą 1989 m., įgijo agronomo specialybę. Tęsė mokslus Lietuvos žemės ūkio akademijoje. Vėliau net 25 metus dirbo Valstybės sienos apsaugos tarnyboje pasieniečiu. Aleksandro žodžiais tariant, bitininkystė atsirado jo gyvenime kaip hobis su šeima persikėlus gyventi į Adutiškį, arčiau darbo vietos. Dirbant pamaininį darbą, atsirado daugiau laisvo laiko, augo 3 sūnūs, žmonai darbas su bitėmis irgi patiko. Pradžia – 3 bičių šeimos (dabar iki 1,5  tūkst. šeimų). Ūkyje užimti visi šeimos nariai: vyriausiasis Tadas atsakingas už eksportą, Tomas ir Karolis – už medaus gamybą, bičių sveikatą, logistiką, žmona Marytė – už medaus išėmimą iš korių, pilstymą (filingą), vaško plokštelių gamybą. Sezono metu, vasarą, dirba 5 samdomi darbuotojai, 2 iš jų šią vasarą dirbo pagal Švenčionių rajono savivaldybės jaunimo užimtumo programą.

Aleksandras, supratęs, kad bitininkystė pamažu tampa ir pagrindine jų šeimos veikla, įgijo bitininko technologo kvalifikaciją Pszczelej Woli mokymo įstaigoje. Apie mokyklos pripažinimą bitininkų pasaulyje, sako, supratęs tada, kai jo, gavusio diplomą, nuotraukas mokykla paviešino FB paskyroje. Absolventas sulaukė gausybės sveikinimų iš didžiausių bitininkystės autoritetų. Ryšiai su mokykla nenutrūko ir iki šiol – praktikantai iš Pszczelej Woli labai noriai vyksta į Adutiškį. Iš pradžių buvo daug nepasitikėjimo, bet praktikų aptarimo metu radosi vis daugiau norinčiųjų atlikti praktiką Aleksandro ūkyje. Šiemet visa delegacija išsiruošė į Lietuvą savo akimis įsitikinti, kuo ypatingas „Lihuanian bee“ ūkis. Aleksandras atsako paprastai: „Daug darbo be išorinės reklamos apie produkciją: medų, bičių duoną, žiedadulkes, vašką, bičių pikį, vaško plokšteles. Produkcija ir yra didžiausia reklama“.

Turi bitininkas planų ateičiai – kitąmet paleisti midaus  gamybos cechą, pagaminant nuo 10 iki 30 tonų šio gėrimo sezono metu. Šiuo metu midaus gamintojo amato subtilybių Aleksandras mokosi privačiai Lenkijoje. Be to, šiemet ketina pradėti medaus standartizavimo darbus. Bus atskiriamos medaus rūšys, klientai gaus vienos rūšies medų.
Šiuo metu MB „Lithuanian bee“ yra didžiausias medaus eksportuotojas Pabaltijyje (3–5 tūkst. tonų per metus).

Vizito Švenčionių profesinio rengimo centre metu svečiai susipažino su Cirkliškio dvaro, mokyklos istorija, apžiūrėjo praktinio mokymo vietas. Gerdami arbatą aptarėme tolesnio bendravimo su A. Pupkevičiumi ir ZCS CKZ Pszczelej Woli galimybes.

Informaciją parengė Milda Gustienė-Vilniškė, Švenčionių profesinio rengimo centro direktorė

Jūs taip pat gali sudominti
Išvyka į Valstybinę darbo inspekciją
Naujienos

Išvyka į Valstybinę darbo inspekciją

Švenčionių profesinio rengimo centro mokytojos Danutė Ankėnienė, Tatjana  Mialik ir Danutė Kavaliukaitė šių metų spalio 18 d. organizavo išvyką į Valstybinę darbo inspekciją TPR23, V23, PBG23, A23, AKG23, FP23 ir PBG21 grupių mokiniams.

Skaityti daugiau »