Susitikimas su buvusiu mokyklos absolventu Aleksandru Pupkevičiumi
Lapkričio 10 dieną tikslinė Švenčionių profesinio rengimo centro mokinių grupė vyko į Adutiškio miestelį Švenčionių rajono savivaldybėje, 28 km į rytus nuo Švenčionių, prie kelio Švenčionys – Pastovys, prie pat Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija. Šiame miestelyje gyvena ir darbuojasi stambų bitininkystės ūkį sukūręs buvęs mokyklos absolventas Aleksandras Pupkevičius su savo šeima.
Facebook

Susitikimas su buvusiu mokyklos absolventu Aleksandru Pupkevičiumi

Susitikimo metu mums šeimininkas papasakojo apie medaus, jų produktų gamybą ir realizavimą į Meksiką, Kiniją, Kanadą ir kt. šalis. Turėjome galimybę pamatyti  naujus medaus apdorojimo technologinius įrengimus (įrengimų darbas – kompiuterizuotas), bitininkas paaiškino jų veikimo principus, pavaišino bičių duonele, kuri buvo ką tik iškulta, naudojant tam tikslui skirtą įrangą. Na, o šiuo metu, kaip pasakojo Aleksandras, jau baigiama statyti ir tyrimų laboratorija.

Nors Aleksandras  baigė mokslus Lietuvos žemės ūkio akademijoje ir Mykolo Romerio universitete, jis ir toliau gilina žinias bitininkavimo srityje, mokosi bei skaito paskaitas, dalyvauja konferencijose įvairiose pasaulio šalyse, susitinka su bitininkais profesionalais. Jo ūkyje praktiką atlieka  studentai iš įvairių šalių.

Susitikimas su garsiuoju ir pasaulyje jau žinomu bitininku iš Adutiškio miestelio Aleksandru, mokiniams paliko gražius ir šiltus įspūdžius.

Danutė Ankėnienė,
ŠPRC karjeros specialistė

Jūs taip pat gali sudominti
Teisinių žinių viktorina „TEMIDĖ“
Naujienos

Teisinių žinių viktorina „TEMIDĖ“

Sveikiname mūsų mokyklos mokinius, 2023m. kovo 7 d. dalyvavusius rajoninėje teisinių žinių viktorinoje „TEMIDĖ“. Ačiū VALERIJAI IVANOVAITEI, GABRIELEI LAURINAVIČIŪTEI, MANTUI ŠIDLOVSKIUI, LAURYNUI PETROČENKO, GEDIMINUI KAUKĖNUI

Skaityti daugiau »
Pažintinis vizitas į ,,KRASTA AUTO“
Naujienos

Pažintinis vizitas į ,,KRASTA AUTO“

Švenčionių profesinio rengimo centro mokinių tikslinė grupė š. m. kovo 6 dieną kartu su profesijos mokytojais Rimantu Dragūnu, Antanu Veikučiu, Eriku Tamošiūnu bei karjeros specialiste Danute Ankėniene vykome į Vilnių, kur aplankėme profesionalų automobilių aptarnavimo centrą, sertifikuotą Rolls Royce servisą ,,KRASTA AUTO“.

Skaityti daugiau »
Profesinio ugdymo gidas
Naujienos

Profesinio ugdymo gidas

Švenčionių profesinio rengimo centre, vasario 13 dieną įvyko seminaras tema ,,Profesinio ugdymo gidas“, kuris buvo skirtas bendrojo lavinimo mokyklų karjeros specialistams ir 8-12 klasių auklėtojams. Jame dalyvavo karjeros specialistai bei klasių auklėtojai iš Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos, Pabradės ,,Žeimenos“ gimnazijos, Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos.

Skaityti daugiau »