Edukacinis užsiėmimas, Šventų Velykų belaukiant
Švenčionių profesinio rengimo centre, 2022 m. balandžio 8 d. įvyko edukacija „Šventų Velykų belaukiant“. Ji buvo skirta vieniems prisiminti, kitiems atgaivinti mūsų senąsias krašto tradicijas: margučių marginimą vašku ir verbų rišimą. Iš Švenčionių rajono Kaltanėnų miestelio atvyko Rasa Breidokienė, edukatorė, etninių tradicijų puoselėtoja, savo krašto žolynų žinovė, sertifikuota tautinių juostų audėja. 
Facebook

Edukacinis užsiėmimas, Šventų Velykų belaukiant

Gausus būrys Švenčionių profesinio rengimo centro darbuotojų ir moksleivių saulėtąjį penktadienį susirinko serviravimo kabinete. Visi klausė Rasos Breidokienės pasakojimo ir dirbo susikaupę. Kiaušinius marginome vašku ir merkėme į dažus. Vieni dažė šviesiai, kiti tamsiai, o treti net keliomis spalvomis išmargino margučius.  Kai margučiai buvo išrašyti visokiausiais dangiškais raštais, ėjome rišti tradicinių Švenčionių krašto verbų.

Mūsų krašto verbos – tai tradicinio kadagio šakelė ir taip vadinami „kačiukai“ – išsprogusi blindės šakelė. Dar galima į rišamą verbą įkomponuoti šakelę serbento, žilvičio ar kokio kito augalo su jau prasiskleidusiais lapeliais. Šakeles sudedi ir apriši būtinai raudonu siūlu. Per Verbų sekmadienį būtina pirmam atsikelti, nuėjus į bažnyčią, pašventinti verbą ir grįžus į namus, namiškius išplakti, sakant: „ne aš plaku – verba plaka“. Tas simbolinis mušimas kadagiu, linkint visa ko gero, o ypač geros sveikatos. Juk ir pats kadagys turi daug gydomųjų savybių. Tikėta, jog nurištas siūlas nuo šventintos verbos ir aprištas ant skaudamo sąnario nuima skausmą ir gydo patį sąnarį.

Taip prisiminę šimtametes tradicijas, kaip vašku marginti margučius, kaip susirišti tradicines verbas, padėkoję edukatorei Rasai Breidokienei, išsiskirstėme pakilesnės nuotaikos.

Neformaliojo švietimo organizatorės

Milda Petkevičienė, Danutė Kavaliukaitė

Jūs taip pat gali sudominti
Teisinių žinių viktorina „TEMIDĖ“
Naujienos

Teisinių žinių viktorina „TEMIDĖ“

Sveikiname mūsų mokyklos mokinius, 2023m. kovo 7 d. dalyvavusius rajoninėje teisinių žinių viktorinoje „TEMIDĖ“. Ačiū VALERIJAI IVANOVAITEI, GABRIELEI LAURINAVIČIŪTEI, MANTUI ŠIDLOVSKIUI, LAURYNUI PETROČENKO, GEDIMINUI KAUKĖNUI

Skaityti daugiau »
Pažintinis vizitas į ,,KRASTA AUTO“
Naujienos

Pažintinis vizitas į ,,KRASTA AUTO“

Švenčionių profesinio rengimo centro mokinių tikslinė grupė š. m. kovo 6 dieną kartu su profesijos mokytojais Rimantu Dragūnu, Antanu Veikučiu, Eriku Tamošiūnu bei karjeros specialiste Danute Ankėniene vykome į Vilnių, kur aplankėme profesionalų automobilių aptarnavimo centrą, sertifikuotą Rolls Royce servisą ,,KRASTA AUTO“.

Skaityti daugiau »
Profesinio ugdymo gidas
Naujienos

Profesinio ugdymo gidas

Švenčionių profesinio rengimo centre, vasario 13 dieną įvyko seminaras tema ,,Profesinio ugdymo gidas“, kuris buvo skirtas bendrojo lavinimo mokyklų karjeros specialistams ir 8-12 klasių auklėtojams. Jame dalyvavo karjeros specialistai bei klasių auklėtojai iš Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos, Pabradės ,,Žeimenos“ gimnazijos, Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos.

Skaityti daugiau »