Šventės dalyviai galėjo pasigėrėti dvaro ponais Domicėle ir Jozefu Mostovskiais – iškilmingai vilkinčiais elegantiškus kostiumus bei spinduliuojančiais bajorišku žavesiu. Šiuos personažus suvaidino ne kas kitas, o Švenčionių profesinio rengimo centro direktorė Milda Gustienė-Vilniškė bei direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Romualdas Ankėnas. Jų pasirodymas tapo šventės puošmena ir prikaustė šventės lankytojų dėmesį.
Dvaro ponų palydoje buvo ir ūkvedė Malgožata, kurią įkūnijo neformaliojo švietimo organizatorė Sandra Petkevičienė. Malgožata ne tik nuoširdžiai prižiūrėjo dvaro ponų palydą, bet ir su šypsena rūpinosi šventės lankytojų gerove, skleisdama šventinę dvasią.
Šventėje dalyvavo ir Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius su delegacija. Jiems buvo suteikta ypatinga garbė – pabendrauti su dvaro ponais Domicele bei Jozefu Mostovskiais ir pasivaišinti kava bei profesinio rengimo centro virėjų paruoštu šmalcu – gardžiu tradiciniu patiekalu, kuris sulaukė daug pagyrų. Ši vaišių ceremonija tapo simboline pagarba vietos kulinarinėms tradicijoms ir šventės organizatorių nuoširdumui.
Rudens kermošiaus šventėje netrūko ir kitų smagių pramogų. Viena iš labiausiai lauktų šventės dalių buvo loterija, kurioje dalyvauti galėjo kiekvienas norintis. Loterijos prizai, dosniai paruošti mokyklos mokytojų, suteikė šventei papildomo žavesio, o laimėtojai išsinešė namo ne tik prizus, bet ir puikias emocijas. Taip pat akį traukė įspūdingi, kabantys šiaudiniai sodai.
Be to, šventės lankytojai galėjo mėgautis vietos ūkininkų produktais, rankų darbo gaminiais ir dalyvauti įvairiose pramogose bei rungtyse. Tradicinės šventės muzika, šokiai ir šiltos bendruomenės akimirkos leido visiems kartu pasidžiaugti rudens gausa ir atėjusiu derliaus sezonu.
Švenčionių Rudens kermošius ir šiais metais buvo sėkmingas – sukvietęs gausybę dalyvių, jis tapo švente, kurioje kiekvienas jautėsi laukiamas, įtrauktas ir pamalonintas šiltu bendruomenės priėmimu. O Švenčionių profesinio rengimo centro indėlis į šventės teatralizuotą programą dar kartą įrodė, kad tradicijos gali būti atgaivintos ir pritaikytos šiuolaikiniame kontekste, įtraukiant ne tik jaunąją kartą, bet ir vyresnius bendruomenės narius.
Neformaliojo švietimo organizatorė
Sandra Petkevičienė