Europos paveldo dienų renginys „Grafienės Domicelės oranžerija“
Švenčionių profesinio rengimo centras, vos pradėjęs naujus mokslo metus, jau atvėrė duris ir visuomenei – visus pakvietė rugsėjo 15 dieną pasidžiaugti ne tik nuostabiu Cirkliškio dvaru ir parku, bet ir rudeniškai šviesiu renginiu.
Facebook

Europos paveldo dienų renginys „Grafienės Domicelės oranžerija“

Renginys, skirtas Europos paveldo dienoms paminėti, vyko prie Cirkliškio dvaro ledainės. Renginio pavadinimas – „Grafienės Domicelės oranžerija“.

Gausiu būriu atvykusius Trečiojo amžiaus universiteto lankytojus bei Zigmo Žemaičio gimnazijos moksleivius prie ledainės pasitiko iš augalų pagaminta oranžerijos prižiūrėtoja! Visų didelei nuostabai atvyko ir patys grafai Mostovskiai: grafienė Domicelė su grafu Juzefu! Tai pati Švenčionių profesinio rengimo centro direktorė Milda  Gustienė-Vilniškė ir direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Romas Ankėnas, persirengę XIX a. puošniais kostiumais atvyko pasveikinti svečių.

Grafienė Domicelė papasakojo svečiams dvaro istoriją, pristatė grafų šeimą, jų charakterius. Paminėjo ir tai, jog grafienė nieko į dvarą neįsileisdavo už dyką, todėl visų šmaikščiai paprašė susimokėti po vieną „grošį“. Vėliau surengė viktoriną ir visiems, teisingai atsakiusiems į klausimus, tuos surinktus pinigus džiaugsmingai išdalino. Papasakojo ir apie grafienės mėgtas gėles, parko įkūrimą bei oranžeriją, ir pakvietė visus, lydint floristei ir apželdinimo specialistei Lidijai Gaižutienei, sukomponuoti pilną rudeninių žiedų kilimą.

Kol kilimas pildėsi žiedais, visi fotografavosi su ponais grafais prie nuostabios gėlių arkos. O kai žiedai nugulė floristiniame kilime ir visos šypsenos buvo įamžintos, tuomet garbus Vilniaus dvaro ponas, Vytautas Šinkūnas, visus pakvietė į šokių aikštelę, kur visi turėjo galimybę pašokti net XVI a. užrašytus senovinius šokius.

Smagiai pasišokę, pasibuvę nuostabioje draugijoje, šiltai atsisveikinę, visi išsiskirstė apgailėdami, jog taip trumpai viskas truko ir tikėdamiesi dar ne kartą susitikti Švenčionių profesinio rengimo centre!

Neformaliojo švietimo organizatorės Danutė Kavaliukaitė ir

Milda Petkevičienė-Dečkuvienė

Jūs taip pat gali sudominti
Išvyka į Valstybinę darbo inspekciją
Naujienos

Išvyka į Valstybinę darbo inspekciją

Švenčionių profesinio rengimo centro mokytojos Danutė Ankėnienė, Tatjana  Mialik ir Danutė Kavaliukaitė šių metų spalio 18 d. organizavo išvyką į Valstybinę darbo inspekciją TPR23, V23, PBG23, A23, AKG23, FP23 ir PBG21 grupių mokiniams.

Skaityti daugiau »
Ekranai
Naujienos

Ekranai

Birželio mėnesį baigėsi 8 mėnesius trukęs Medijų raštingumo projektas – Dideli Maži ekranai.  Britų tarybos,  VšĮ „Meno avilys“ ir  Ugdymo plėtotės centro  vykdytame   projekte dalyvavo 20 mokinių grupė iš Švenčionių profesinio rengimo centro.

Skaityti daugiau »