Atvirų durų dienos Švenčionių profesinio rengimo centre
Šiais metais, balandžio 21-22 dienomis, nuo 10 iki 18 val. visose šalies profesinio mokymo įstaigose buvo organizuojamos nacionalinės atvirų durų dienos. Švenčionių profesinio rengimo centras taip pat tomis dienomis kvietė ir laukė norinčiųjų apsilankyti bei susipažinti su profesiniu mokymu.
Facebook

Atvirų durų dienos Švenčionių profesinio rengimo centre

Balandžio 21 d., penktadienį, nuo ankstyvo ryto mūsų mokyklos mokiniai, mokytojai, darbuotojai ruošėsi sutikti atvykstančius svečius ir supažindinti juos su miško darbuotojo, automobilių kėbulų remontininko, transporto priemonių remontininko, virėjo, padavėjo ir barmeno, individualios priežiūros darbuotojo, finansinių paslaugų teikėjo, apdailininko profesinio mokymo programomis, o taip pat dailiųjų darbų, kovos menų ir svarsčių kilnojimo būrelių veiklomis.

Renginį pradėjome mūsų mokinių Vanesos ir Milanos nuotaikingu šokiu bei Armanto ir Laimio gitara atliekamais muzikiniais kūriniais. Atvykusius mokinius ir mokytojus iš Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo, Švenčionių Zigmo Žemaičio, Ignalinos Česlovo Kudabos ir Pabradės „Žeimenos“ gimnazijų nuoširdžiai pasveikino centro direktorė Milda Gustienė-Vilniškė. Su abiejų atvirų durų dienų programa išsamiai supažindino ugdymo karjerai specialistė Danutė Ankėnienė.

Pagrindinis veiksmas vyko sporto salėje, kur buvo galima pabendrauti, pamatyti, pabandyti, paragauti…  O prie sporto salės, stadione, vyko kelių eismo taisyklių būrelio vadovės Tatjanos Mialik, vairavimo instruktoriaus Miroslavo Iliuk ir profesijos mokytojo Eriko Tamošiūno organizuotas lengvojo automobilio vairavimo konkursas. Dalyvavo trys komandos: Švenčionių profesinio rengimo centro, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos ir Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos komandos. Po vairavimo užduoties, KET kabinete visų trijų komandų atstovai sprendė teorines užduotis. Suskaičiavus visų trijų užduočių vertinimo balus, komandos pasiskirstė taip: 1-oji vieta – Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazija, 2-oji vieta – Švenčionių profesinio rengimo centras, 3-ioji vieta – Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija.

Lauke, prie sporto salės norintieji taip pat galėjo susipažinti bei išbandyti medkirtę ir medvežę, lauko treniruoklius. Atvykusius mokinius ir mokytojus iš kitų mokyklų mūsų mokytojai palydėjo ir supažindino su profesijų mokymo bazėmis, laboratorijomis.

Pirmosios atvirų durų dienos veiklų apibendrinimas vyko prie arbatos puodelio „Atėjau, pamačiau ir noriu pasakyti…“. Šiam apibendrinimui vadovavo centro direktorė Milda Gustienė-Vilniškė.

Antroji atvirų durų diena – balandžio 22-oji visus pasitiko saulėta ir šilta. Rinkomės prie sporto salės ir sporto salėje, kur peržiūrėjome visas pirmosios dienos nuotraukas, pasidalijome mintimis ir pastebėjimais. Atvykusius pavienius lankytojus supažindinome su profesijomis bei mokymo bazėmis, medkirte, papasakojome ir pristatėme neformaliojo švietimo būrelių veiklas.

Tą pačią dieną vyko „Protų mūšis“ – „Pakilk nuo sėdmaišių…“. Protų mūšiui klausimai buvo parengti iš įvairių mūsų centre turimų profesijų bei bendrojo ugdymo dalykų. Šį žaidimą vedė neformaliojo švietimo organizatorė Danutė Kavaliukaitė. Komandos, dalyvavusios „Protų mūšyje“, nusprendė, kad nugalėjo draugystė.

Tikimės, kad drauge praleistas laikas buvo prasmingas, o įgytos žinios bus naudingos.

Neformaliojo švietimo organizatorė Danutė Kavaliukaitė,

Ugdymo karjerai specialistė Danutė Ankėnienė

Jūs taip pat gali sudominti
Išvyka į Valstybinę darbo inspekciją
Naujienos

Išvyka į Valstybinę darbo inspekciją

Švenčionių profesinio rengimo centro mokytojos Danutė Ankėnienė, Tatjana  Mialik ir Danutė Kavaliukaitė šių metų spalio 18 d. organizavo išvyką į Valstybinę darbo inspekciją TPR23, V23, PBG23, A23, AKG23, FP23 ir PBG21 grupių mokiniams.

Skaityti daugiau »