Stažuotė Maltoje
Švenčionių profesinio rengimo centras kaip partneris dalyvauja Leonardo da Vinči programos projekte Nr. LdV-VETPRO-2013-LT-0915 "Kokybės vadybos sistemos ES profesinio mokymo organizacijose". Projekto metu 42 administracijos darbuotojai,...
Facebook

Stažuotė Maltoje

Švenčionių profesinio rengimo centras kaip partneris dalyvauja Leonardo da Vinči programos projekte Nr. LdV-VETPRO-2013-LT-0915 “Kokybės vadybos sistemos ES profesinio mokymo organizacijose”. Projekto metu 42 administracijos darbuotojai, tiesiogiai susiję su kokybės vadybos sistemos taikymu bei įstaigos valdymu, jos strategijos kūrimu ir įgyvendinimu vyks į savaitės stažuotes Maltoje, Didžiojoje Britanijoje ir Ispanijoje, kur bus siekiama susipažinti su kokybės vadybos sistemos profesiniame mokyme diegimu ir naudojimu užsienio šalyse.
Šio projekto tikslas – kelti Utenos apskrities profesinio mokymo įstaigų administracijos darbuotojų kvalifikaciją kokybės vadybos sistemų taikyme bei supažindinti juos su kitų Europos šalių patirtimi ir gerąja praktika naudojant kokybės vadybos sistemas profesiniame mokyme.
Spalio 20 – 27 dieną įvyko pirmoji šio projekto kelionė – stažuotė Maltoje. Į ją vyko ŠPRC gimnazijos skyriaus vedėja ir socialinė pedagogė Jolita Masevičienė. Iš
viso stažuotėje Maltoje dalyvavo 14 dalyvių iš šešių regiono mokyklų: Visagino technologijų ir verslo mokyklos, Anykščių žemės ūkio mokyklos, Alantos technologijų ir verslo mokyklos, Utenos regioninio profesinio mokymo centro,  Zarasų žemės ūkio mokyklos ir Švenčionių profesinio rengimo centro.

Stažuotės metu kiekvieną dieną dalyvavome mokymuose, susipažinome su Maltos mokymo įstaigomis. Pirmą dieną lankėmės Maltos menų, mokslo ir technologijos koledže (The Malta College of Arts, Science and Technology,  MCAST). Tai koledžas, kuriame po vidurinio mokymo mokiniai mokosi profesinio mokymo dalykų ir gali
baigti aukštesnes studijas..  Buvome išsamiai supažindinti su mokykla, žiūrėjome studentų sukurtą filmą, pasikeitėme kontaktais, susipažinome su Maltos profesinio mokymo ypatumais. Kitą dieną mūsų laukė susipažinimas su Įdarbinimo ir lavinimo korporacija. (The Employment & Training Corporation (ETC)). Jos darbuotojai pasidalijo patirtimi apie įdarbinimą, papasakojo apie vykdomą pilotinį projektą. Maltos konkurencijos ir vartotojų reikalų tarnyboje (National Commission for Futher and Higher Education)  vyko seminaras apie Maltos švietimo sistemą ir kokybės standartus švietime. Standartizacijos centre (Malta
standards authority) – apie reikalavimus įmonėms suteikiant vadybos kokybės ISO sertifikatus. Daug įspūdžių  išliko iš vizito į oro uostą (AP Malta Ltd.),  kur remontuojami verslo lėktuvai ir mokomi mokiniai, sėkmingai taikomi kokybės vadybos standartai aviacijoje.
Vakarais mūsų laukė turininga kultūrinė programa. Aplankėme senąją sostinę Mdiną, Valetą, plaukėme į Gozo salą, autobusu keliavome po visą Maltą. Turėjome galimybę užmegzti kontaktus, tobulinti anglų kalbos žinias. Geras oras ir puikūs žmonės lydėjo mus visos kelionės metu.

ŠPRC gimnazijos skyriaus vedėja Vilhelmina Dragūnienė
Socialinė pedagogė Jolita Masevičienė

Jūs taip pat gali sudominti
Išvyka į Valstybinę darbo inspekciją
Naujienos

Išvyka į Valstybinę darbo inspekciją

Švenčionių profesinio rengimo centro mokytojos Danutė Ankėnienė, Tatjana  Mialik ir Danutė Kavaliukaitė šių metų spalio 18 d. organizavo išvyką į Valstybinę darbo inspekciją TPR23, V23, PBG23, A23, AKG23, FP23 ir PBG21 grupių mokiniams.

Skaityti daugiau »