„Aš galiu su „Erasmus+““
Šiemet dvi miškininkės ir penki barmenai ŠPRC dėka trims savaitėms vyko į stažuotę Lenkijoje. Noriu pasidalinti įspūdžiais apie miškininkų stažuotę.
Facebook

„Aš galiu su „Erasmus+““

„Aš galiu su „Erasmus+““Kelionė truko apie 14 valandų. Atvykome į Novajovos miestelį. Čia mus pasitiko mokyklos Europos edukacinės programos direktorius Tomosz Walicki. Parodė, kur gyvensime, supažindino su darbu. Pirmasis mano įspūdis buvo geras, man patiko.

Pirmą praktikos dieną mes susipažinome su darbo reikalavimais, instruktažu. Kasdien su girininku važiuodavome į mišką. Labai patiko specialiu plaktuku numeruoti medžius. Numeravimas reikalingas tam, kad žinotume kiekvieno medžio plotį ir ilgį. Šie duomenys fiksuojami planšetėje ir tam tikra programa apskaičiuojamas bendras medžių tūris. Vėliau slankmačiu matavome medžio plotį ir lape sutartiniais ženklais pažymėdavome medžio duomenis. Matavome ir dažais žymėjome tuos medžius, kurie bus kertami (sergantys, pažeisti). Šis darbas buvo taip pat labai įdomus.

Laisvu po darbo metu galėjome vykti į miestą arba grožėtis gamta. Šalia mūsų gyvenamosios vietos yra žirgynas, tad galėjome stebėti žirgus ir jais džiaugtis. Savaitgalį vykome į Zakopanę, lankėmės baseine. Labai sužavėjo ekskursija į Krokuvą. Senamiestyje yra be galo gražių pastatų, įspūdinga bažnyčia. Paskutinę dieną girininkas mus nusivežė į mišką ir įlipome į apžvalgos bokštelį. Atsivėręs kalnų grožis paliko mus be žado. Vakare laukė iškyla prie laužo. Buvo įteikti sertifikatai ir dovanėlės.

Šioje stažuotėje aš įgijau praktikos bei žinių. Esu patenkinta, kad Švenčionių profesinio rengimo centras suteikė man galimybę dalyvauti projekte „Aš galiu su „Erasmus+““. Jeigu pasitaikytų dar viena proga stažuotis, tikrai pasinaudočiau ja. Taip pat esu dėkinga direktoriui Tomosz Walicki, girininkams Tadeusz Kielbasa ir Marcinui.

Gabrielė Laurinavičiūtė, Švenčionių profesinio rengimo centro

miško darbuotojo specialybės mokinė

Jūs taip pat gali sudominti
Ekranai
Naujienos

Ekranai

Birželio mėnesį baigėsi 8 mėnesius trukęs Medijų raštingumo projektas – Dideli Maži ekranai.  Britų tarybos,  VšĮ „Meno avilys“ ir  Ugdymo plėtotės centro  vykdytame   projekte dalyvavo 20 mokinių grupė iš Švenčionių profesinio rengimo centro.

Skaityti daugiau »
Pažintinis vizitas į Auto muziejų
Naujienos

Pažintinis vizitas į Auto muziejų

Švenčionių profesinio rengimo centro mokinių grupė lydima  profesijos mokytojų Antano Veikučio, Rimanto Dragūno ir karjeros specialistės Danutės Ankėnienės vykome į Vilnių, apsilankyti Auto muziejuje, kuris yra įsikūręs Dariaus ir Girėno g. 2.

Skaityti daugiau »