„Aš galiu su „Erasmus+““
Šiemet dvi miškininkės ir penki barmenai ŠPRC dėka trims savaitėms vyko į stažuotę Lenkijoje. Noriu pasidalinti įspūdžiais apie miškininkų stažuotę.
Facebook

„Aš galiu su „Erasmus+““

„Aš galiu su „Erasmus+““Kelionė truko apie 14 valandų. Atvykome į Novajovos miestelį. Čia mus pasitiko mokyklos Europos edukacinės programos direktorius Tomosz Walicki. Parodė, kur gyvensime, supažindino su darbu. Pirmasis mano įspūdis buvo geras, man patiko.

Pirmą praktikos dieną mes susipažinome su darbo reikalavimais, instruktažu. Kasdien su girininku važiuodavome į mišką. Labai patiko specialiu plaktuku numeruoti medžius. Numeravimas reikalingas tam, kad žinotume kiekvieno medžio plotį ir ilgį. Šie duomenys fiksuojami planšetėje ir tam tikra programa apskaičiuojamas bendras medžių tūris. Vėliau slankmačiu matavome medžio plotį ir lape sutartiniais ženklais pažymėdavome medžio duomenis. Matavome ir dažais žymėjome tuos medžius, kurie bus kertami (sergantys, pažeisti). Šis darbas buvo taip pat labai įdomus.

Laisvu po darbo metu galėjome vykti į miestą arba grožėtis gamta. Šalia mūsų gyvenamosios vietos yra žirgynas, tad galėjome stebėti žirgus ir jais džiaugtis. Savaitgalį vykome į Zakopanę, lankėmės baseine. Labai sužavėjo ekskursija į Krokuvą. Senamiestyje yra be galo gražių pastatų, įspūdinga bažnyčia. Paskutinę dieną girininkas mus nusivežė į mišką ir įlipome į apžvalgos bokštelį. Atsivėręs kalnų grožis paliko mus be žado. Vakare laukė iškyla prie laužo. Buvo įteikti sertifikatai ir dovanėlės.

Šioje stažuotėje aš įgijau praktikos bei žinių. Esu patenkinta, kad Švenčionių profesinio rengimo centras suteikė man galimybę dalyvauti projekte „Aš galiu su „Erasmus+““. Jeigu pasitaikytų dar viena proga stažuotis, tikrai pasinaudočiau ja. Taip pat esu dėkinga direktoriui Tomosz Walicki, girininkams Tadeusz Kielbasa ir Marcinui.

Gabrielė Laurinavičiūtė, Švenčionių profesinio rengimo centro

miško darbuotojo specialybės mokinė

Jūs taip pat gali sudominti
Teisinių žinių viktorina „TEMIDĖ“
Naujienos

Teisinių žinių viktorina „TEMIDĖ“

Sveikiname mūsų mokyklos mokinius, 2023m. kovo 7 d. dalyvavusius rajoninėje teisinių žinių viktorinoje „TEMIDĖ“. Ačiū VALERIJAI IVANOVAITEI, GABRIELEI LAURINAVIČIŪTEI, MANTUI ŠIDLOVSKIUI, LAURYNUI PETROČENKO, GEDIMINUI KAUKĖNUI

Skaityti daugiau »
Pažintinis vizitas į ,,KRASTA AUTO“
Naujienos

Pažintinis vizitas į ,,KRASTA AUTO“

Švenčionių profesinio rengimo centro mokinių tikslinė grupė š. m. kovo 6 dieną kartu su profesijos mokytojais Rimantu Dragūnu, Antanu Veikučiu, Eriku Tamošiūnu bei karjeros specialiste Danute Ankėniene vykome į Vilnių, kur aplankėme profesionalų automobilių aptarnavimo centrą, sertifikuotą Rolls Royce servisą ,,KRASTA AUTO“.

Skaityti daugiau »
Profesinio ugdymo gidas
Naujienos

Profesinio ugdymo gidas

Švenčionių profesinio rengimo centre, vasario 13 dieną įvyko seminaras tema ,,Profesinio ugdymo gidas“, kuris buvo skirtas bendrojo lavinimo mokyklų karjeros specialistams ir 8-12 klasių auklėtojams. Jame dalyvavo karjeros specialistai bei klasių auklėtojai iš Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos, Pabradės ,,Žeimenos“ gimnazijos, Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos.

Skaityti daugiau »